1955 yılından bu yana petrol ve doğalgaz hatlarına , rafineri ve petrokimya tesislerine , arıtma ve ayrıştırma tesislerine , nükleer ve elektrik üretim santrallerine , baraj ve heslere , gemi inşaa sanayine ,savunma ve otomotiv sanayine flanş , dirsek , tee , redüksiyon , kep , dövme fittings malzemeleri üretimi yapmaktadır.

Bağlantı elemanlarındaki tecrübesini 2005 yılı itibariyle spool ve fabrikasyon imalatlarada yönelten Gürgenler AŞ , boru spool imalatları , buhar kazanları ve ekipmanları , ayrıştırma üniteleri , kızdırma üniteleri , eşanjör grupları , basınçlı kaplar ve özel kaynaklı imalatlar yapmaktadır.

Üstün teknolojisiyle dünya standartlarında ve kalitesinde boru bağlantı parçaları ve fabrikasyon üretimi yapan GÜRGENLER A.Ş., sektörün ilkleri arasında yer alarak, ülkemizde ve yurtdışında çok sayıda firmanın tercihi olmuştur. Konusunda uzman mühendislik kadrosuyla 14,000 i aşkın ürün gamıyla Türkiye ve Dünyada sayılı üreticiler arasındadır.

Üretim faaliyetlerini toplamda 36.000m2 açık alan üzerine kurulu, 24.000 m2' lik fabrika ve idari binalarında sürdürmektedir.

Karbon çelik , paslanmaz çelik , alaşımlı çelikler ve özel çelik grupları olmak üzere sektörün tüm ihtiyaçlarını üretebilecek kapasitededir.

10000 ton / yıl kapasitesinde %40 ın üzerinde ihracat oranına sahiptir ve 66 ülkeye doğrudan ve devamlı olarak ihracat yapmaktadır.

200 kişilik Genç ve deneyimli kadrosunu bir arada bulunduran GURGENLER AŞ , 2012 yılı itibariyle dünya genelindeki bağlantı parçaları sektörünün dünyadaki 4. Büyük makine yatırımını yapmış ve ülkemizin ithalat bazında dışa bağımlılığını azaltmıştır.

Bu yatırmla beraber , Rüzgar kuleleri için gerekli olan flanş ve özel bağlantı ekipmanlarında üretimi yapılmaktadır.

180 metre uzunluğundaki kulelere dahi ekipman yapabilecek kapasiteye sahip makine parkı , Türkiyenin konusundaki en büyük ve teknolojik yatırımıdır.

Bünyemizdeki GUR LAB kuruluşumuzla , doğalgaz ve petrol boru hatları , petro-kimya tesisleri ve rafineriler ile tüm çelik imalatlara , kimyasal analizler , mekanik akma –çekme ve kopma testeleri , sertlik testleri , darbe testleri , UT , MT ve MPI testleriyle beraber hidrostatik testler yapılmaktadır.

SHELL , PETROFAC , MOBIL , SOCAR , SABIC , BP , TUPRAŞ ,BOTAŞ , İGDAŞ , DSİ , EGO ve UNICEF' in onaylı tedarikçisi GÜRGENLER A.Ş., ayrıca SASAD Onaylı Firma listesinde yer almaktadır.

Hergeçen gün kendisini yenileyen yapısıyla , Made in TURKEY markasını dünyaya tanıtmaktan gurur duymaktadır.

YUKARI